Dzień dobry

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Krystyna82
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2021, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dzień dobry

Postautor: Krystyna82 » 03 lis 2021, 11:18

Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post na tym forum i mam ogromną nadzieję, że poznam tu wielu dobrych, pełnych wiary w łaskę Bożą ludzi. Bardzo chętnie nawiążę też bliższy kontakt z Ewangelikami (szczególnie z okolic Tczewa lub Starogardu Gdańskiego, choć wiem, że mało ich w tej okolicy).
Sama jeszcze nie jestem Ewangeliczką. Zostałam ochrzczona i wychowana w Kościele Rzymsko Katolickim, jednak zawsze odczuwałam zgrzyt tego wyznania. Moja prababcia była Ewangeliczką i to ona zaszczepiła we mnie wiarę w Jezusa Chrystusa jako naszego jedynego pośrednika z Panem Bogiem. Wtedy byłam jeszcze małym dzieckiem i nie rozumiałam co chciała mi przekazać, ale dzięki temu teraz, jako osoba dorosła, poszukuję prawdy w Piśmie Świętym a nie w tym co mówią księża.
Choć w chwili obecnej nadal wraz z moją rodziną uczęszczam do Kościoła Katolickiego, to od jakiegoś czasu uczestniczę także w nabożeństwach online z kościołów Luterańskich. Chciałabym zmienić wyznanie choć wiem, że to nie będzie łatwa droga. Wierzę jednak, że Bóg pomoże mi ją przejść.
Wybaczcie ten długaśny wywód, ale uwierzcie mi, że i tak starałam się zamieścić moje myśli w jak największym skrócie.
Pozdrawiam serdecznie
Krystyna


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry

Postautor: Pankracy » 03 lis 2021, 11:56

Witaj. Jeżeli chodzi o Kościół ewangelikalicko-augsburski to na ten moment na ten moment na forum chyba nikogo nie ma. Niestety prywatne wiadomosci w tej chwili niestety nie dzialaja wiec nie mam jak do ciebie napisac, ale odnosnie Tczewa to na pewno informacje znajdziesz na stronie trojmieskiej parafii.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry

Postautor: KAAN » 03 lis 2021, 12:12

Witaj Krystyno, miło cię widzieć na forum protestanckim :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry

Postautor: MieczDucha » 29 lis 2021, 14:26

Witaj. Oby twój pobyt tutaj był tylko ku zbudowaniu i ku dobremu CHRYSTUSOWEMU świadectwu ...



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości