Co robić w sytuacji, gdy nie ma w okolicy żadnego zboru?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Looker
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2021, 11:43
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Co robić w sytuacji, gdy nie ma w okolicy żadnego zboru?

Postautor: Looker » 15 kwie 2021, 11:56

Dzień dobry!

Chciałbym znaleźć kościół protestancki, lecz u nas na Podkarpaciu jest z tym bardzo trudno. Jest w Rzeszowie zbór Baptystów a w Mielcu zielonoświątkowcy, lecz to nie dla mnie. Interesuje mnie np. Kościół Ewangelicko -Augsburski lub podobne, jednak te najbliższe są bardzo daleko. te odległości uniemożliwiają mi uczestniczenie w nabożeństwach. Ciągle jestem katolikiem i na razie moja strategia to uczestniczenie w katolickich obrzędach i nieuznawanie obrzędów i dogmatów niebiblijnych, objawień itp. Trochę średnio się z tym czuję, ale nie mam wyboru. Czy jest jakieś wyjście?

Pozdrawiam!


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co robić w sytuacji, gdy nie ma w okolicy żadnego zboru?

Postautor: Pankracy » 15 kwie 2021, 13:10

Looker pisze:Jest w Rzeszowie zbór Baptystów a w Mielcu zielonoświątkowcy, lecz to nie dla mnie. Interesuje mnie np. Kościół Ewangelicko -Augsburski lub podobne

A to dlaczego?

No ewangelicy to jest typowo kosciol "tradycyjny" to znaczy dziala glownie tam gdzie byly silne spolecznosci luteranskie i do dzis sie utrzymują. Na innych obszarach np Polska Wschodnai gdzie luteranie nigdy zbyt liczni nie byli ich zbory sa bardzo nieliczne i raczej nie zmieni sie to w bliskiej przyszlosci, bo luteranie akcji zakladania nowych zborow nie prowadza ;)

Z tego co wyczytalem to z kosciolow ewangelickcich na Podkarpaciu dziala tylko zbor metodystow w Przemyslu. Poza tym tylko baptysci albo KZ


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co robić w sytuacji, gdy nie ma w okolicy żadnego zboru?

Postautor: magda » 20 kwie 2021, 12:32

To co sie robi jeśl w okolicy nie ma zboru , który nie jest w ekumenii czy aliansie z kosciołem antychrysta , to samo co sie robi jak jest lockdown po prostu w internecie jest tak dużo dobrych kazań, nabożeństw itp a jeśl chcesz sie ochrzcić to jedź do dalszego zboru najpierw zadzwoń się umówić .
Przeklinanie wedłóg mnie to jest diabelski znak ze ten człwiek należy do szatana .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co robić w sytuacji, gdy nie ma w okolicy żadnego zboru?

Postautor: Pankracy » 20 kwie 2021, 12:55

No ja nie wiem czy jakis rozsadny zbor ochrzci kogos na prosbe telefoniczna. Kosciol to nie tylko sluchanie kazan to przedewszystkim spolecznosc. Po co komu chrzest skoro bedzie ogladac nabozenstwa na youtube. To nie jest potrzebne przeciez do zbawienia


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co robić w sytuacji, gdy nie ma w okolicy żadnego zboru?

Postautor: magda » 20 kwie 2021, 13:05

ja nie napisałam ze cie ochrzczą przez telefon . Zdzwoń umów sie porozmawiać z pastorem i pojedź do dalszego zboru tam cię pokierują co dalej , a w interneci to ci radzę słuchać i wybrać zbór bo jak wybierzesz nic o danej donominacji nie wiedząc . jak na razie przy tych lockdownach to marne perspektywy na społecznosci , spotykaja sie ale w bardzo małych gronach nie jak zwykle było ze pełny kościół , jeśli pogadasz z pastorem to na pewno będziesz musiał przyjechać do dalszego zboru , Ja mieszkałam w Radomiu a jeździłam często do Warszawy , teraz jak się przeprowaziła to są lockdowny w kosciołach Czasy trudne moze być gorzej pan Jezus powiedział

vŁk 18:8 BW "Powiadam wam, że szybko weźmie ich w obronę. Tylko, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Jeśli Jezus zastanawia sie czy w ogle jakaś wiara przetrwa na ziemi w tym ucisku to trzeba być przygotowanym na marne kontakty społeczne i zła sytuacje w kościołach . Korzystaj póki czas jeszcze i mozna przystapic do jakiegoś koscioła , ale wiedz ze bedzie gorzej a nie lepiej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości