Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: Artakserkses » 25 kwie 2021, 02:14

Wprawdzie I Koryntian 3:19

Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Bo jest napisane: On chwyta mądrych w ich przebiegłości


Ale też Hi 28 12-19

A skąd pochodzi mądrość
i gdzie jest siedziba wiedzy?
Człowiek nie zna tam drogi,
nie ma jej w ziemi żyjących.
Otchłań mówi: «Nie we mnie».
«Nie u mnie» - tak morze dowodzi.

Nie daje się za nią złota,
zapłaty nie waży się w srebrze,
nie płaci się za nią złotem z Ofiru,
ni sardoniksem rzadkim, ni szafirem.
Złoto i szkło jej nierówne,
nie wymienisz jej na złote naczynie;
nie liczy się kryształ i koral,
perły przewyższa posiadanie mądrości.
I topaz z Kusz nie dorówna,
najczystsze złoto nie starczy.


Wprawdzie Marka 11:24
Dlatego mówię wam: O cokolwiek prosicie w modlitwie, wierzcie, że otrzymacie, a stanie się wam


Ale też Pwt 6, 16
Nie będziecie wystawiali na próbę Pana, Boga waszego, jak wystawialiście Go na próbę w Massa


Wprawdzie 1 Tymoteusza 6:20-21
Tymoteuszu, strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, czczej gadaniny i sprzecznych twierdzeń rzekomej wiedzy;
Którą się niektórzy szczycąc, pobłądzili w wierze. Łaska niech będzie z tobą. Amen

Ale też 1 Tes 5, 21
Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!


Wprawdzie Hebrajczyków 4:9-12

A tak zostaje jeszcze odpoczynek dla ludu Bożego.
Kto bowiem wszedł do jego odpoczynku, on także odpoczął od swoich czynów, tak jak Bóg od swoich.
Starajmy się więc wejść do owego odpoczynku, aby nikt nie wpadł w ten sam przykład niewiary.
Słowo Boże bowiem jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne rozsądzić myśli i zamiary serca

Ale też Koh 1, 12-13
Ja, Kohelet, byłem królem nad Izraelem w Jeruzalem
I skierowałem umysł swój ku temu,
by zastanawiać się i badać,
ile mądrości jest we wszystkim,
co dzieje się pod niebem.
To przykre zajęcie dał Bóg
synom ludzkim, by się nim trudzili.


:)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: KAAN » 25 kwie 2021, 08:26

toronto blessing pisze:Jeśli chcesz wiedzy to był taki nauczyciel Derek Prince sie nazywał,wykładał i nauczał jak nikt inny,sa jego kazania na You Tube albo książki.
Ten człowiek nie głosi czystej Ewangelii, nie polecam to ostry charyzmatyk.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: KAAN » 25 kwie 2021, 08:31

Artakserkses pisze:Arianizm akurat raczej nie wydaje mi się dobry (co innego nestorianizm ;) ...
Unikaj różnych -izmów, szukaj zborów ewangelicznych, tam masz szansę usłyszeć prawdziwą Ewangelię, o tym chyba już pisałem. Szukaj społeczności gdzie studiuje się Słowo Boże, bo tam wierzący są na właściwej drodze poznania Pana, natomiast tam gdzie nie ma pilnego studiowania Biblii tam na pewno będzie odjazd w stronę fałszu duchowego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: toronto blessing » 25 kwie 2021, 11:05

KAAN pisze:
toronto blessing pisze:Jeśli chcesz wiedzy to był taki nauczyciel Derek Prince sie nazywał,wykładał i nauczał jak nikt inny,sa jego kazania na You Tube albo książki.
Ten człowiek nie głosi czystej Ewangelii, nie polecam to ostry charyzmatyk.


Określenie charyzmatyk nie występuje w Nowym ani Starym Testamencie jeśli chcesz wchodzić ze mną w dyskusje to proszę używaj określeń jakie są zawarte w Piśmie.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: Pankracy » 25 kwie 2021, 12:06

W piśmie nie ma tez takich dziwactw jak te ktore glosza neo-charyzmatycy z 3 falii.

W Pismie czytamy że Duch swiety przychodzi w cichym powiewie a gdy przychodzil to jego znakiem byly inne jezyki. Wiec jest to zrozumiala praktyka w Kosciolach. Ale nigdzie nie bylo takich dziwactw jak padanie w duchu, smiech w duchu, tarzanie czy dziwne nauki o charakterze odstepczym.


toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: toronto blessing » 25 kwie 2021, 13:05

Pankracy pisze:W piśmie nie ma tez takich dziwactw jak te ktore glosza neo-charyzmatycy z 3 falii.

W Pismie czytamy że Duch swiety przychodzi w cichym powiewie a gdy przychodzil to jego znakiem byly inne jezyki. Wiec jest to zrozumiala praktyka w Kosciolach. Ale nigdzie nie bylo takich dziwactw jak padanie w duchu, smiech w duchu, tarzanie czy dziwne nauki o charakterze odstepczym.


Cichy powiew ? w Dziejach 8 czytamy;
Ochrzcił go, a gdy wychodzili z wody: „Duch Pański porwał Filipa i dworzanin już nigdy go nie widział”

A co robił Samson kiedy zstępował na niego Duch Pana ?

oj słabo znamy pismo,słabo
w 1 Samuela pisze;
(23) Udał się tedy do osiedla prorockiego w Ramie; lecz i nim owładnął Duch Boży i wpadł w zachwycenie, i był w tym zachwyceniu, aż doszedł do osiedla prorockiego w Ramie;

(24) Tam także i on zrzucił z siebie swoje szaty i był w zachwyceniu przed Samuelem, a padłszy na ziemię leżał nagi przez cały ten dzień i przez całą noc; dlatego mówi się: Czy i Saul między prorokami ?


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: KAAN » 25 kwie 2021, 15:43

toronto blessing pisze:
KAAN pisze:
toronto blessing pisze:Jeśli chcesz wiedzy to był taki nauczyciel Derek Prince sie nazywał,wykładał i nauczał jak nikt inny,sa jego kazania na You Tube albo książki.
Ten człowiek nie głosi czystej Ewangelii, nie polecam to ostry charyzmatyk.
Określenie charyzmatyk nie występuje w Nowym ani Starym Testamencie jeśli chcesz wchodzić ze mną w dyskusje to proszę używaj określeń jakie są zawarte w Piśmie.
Prince nie żył w czasach biblijnych ale dzisiaj i jest przedstawicielem nowego nurtu zwiedzionego chrześcijaństwa, dlatego piszę o jego dzisiejszej ideologii. Podobny jest do zwiedzionych w Koryncie, którym Paweł apostoł wyjaśniał ich błędy w rozumieniu Ewangelii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: Pankracy » 25 kwie 2021, 16:00

Tak, a nazwa Zielonoswiatkowcy albo protestaanci albo baptysci tez w Biblii wystepuje ;) I Toronto blessing na czele. Oczywiscie apostolowie tarzali sie i smiali w duchu swietym jak to czynia zwolennicy toronto blessing i 3 falii :)


Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: Artakserkses » 25 kwie 2021, 16:45

Apostołowie chyba ani się nie śmiali w Duchu Świętym, ani nie adorowali Przenajświętszego Sakramentu, ani nie odżywiali się wedle bardzo skomplikowanego systemu opartego na kalendarzu :cry:


toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: toronto blessing » 25 kwie 2021, 17:43

Pankracy pisze:Tak, a nazwa Zielonoswiatkowcy albo protestaanci albo baptysci tez w Biblii wystepuje ;) I Toronto blessing na czele. Oczywiscie apostolowie tarzali sie i smiali w duchu swietym jak to czynia zwolennicy toronto blessing i 3 falii :)

Dlatego to powoduje wiele problemów i niezrozumienia kiedy próbujesz ludziom głosić ewangelie a oni zamiast przyjrzeć się Pismu to zaczynają z tego szydzić.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: toronto blessing » 25 kwie 2021, 17:56

Artakserkses pisze:Apostołowie chyba ani się nie śmiali w Duchu Świętym, ani nie adorowali Przenajświętszego Sakramentu, ani nie odżywiali się wedle bardzo skomplikowanego systemu opartego na kalendarzu :cry:


pismo mówi że np;
Dotąd o nic nie prosiliście w imieniu moim; proście, a weźmiecie, aby radość wasza była zupełna
Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.
Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha bez miary.

Jeżeli Bóg daje Ducha bez miary,a owocem tego jest radość to radość tez może być bez miary,a jak może wyglądać zupełna radość ?
Nie musi wyglądać tak jak ją sobie ludzie wyobrażają,ponieważ przychodzi to od Boga i może przewyższać nasze wyobrażenia które zazwyczaj sa inne.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: Artakserkses » 25 kwie 2021, 19:33

Wprawdzie
Dotąd o nic nie prosiliście w imieniu moim; proście, a weźmiecie, aby radość wasza była zupełna
Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.
Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha bez miary.


Ale odnośnie pokoju - Mt 10, 34
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

A odnośnie radości - Koh 3, 4
(jest) czas płaczu i czas śmiechu,
czas zawodzenia i czas pląsów,


Strasznie to wszystko skomplikowane :-|


toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: toronto blessing » 25 kwie 2021, 20:29

Tak jest też napisane ;płaczcie z płaczącymi a weselcie sie z weselącymi się.
Różne zdarzenia czekają nas w życiu tu na ziemi,niektóre przyjemne inne nie przyjemne,dlatego potrzebujemy Boga aby przez nie przejść,nie zwątpić i wytrwać do końca.
Potrzebujemy jego łaski miłości i zrozumienia tego co się dzieje.
Bo z tego co zauważyłem złe rzeczy niektórych zmieniają na lepszych ale innych zmieniają na gorszych.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Alona
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2021, 10:48
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Śląsk
O mnie: Mess: Larysa Mendez
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wybrać Kościół i wyznanie w sposób rozumny

Postautor: Alona » 09 maja 2021, 17:01

Ciekawy post...ja też poszukuję =D zeby tylko odpowiedź była taka łatwa i jednoznaczna...:)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości