Baptyści

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Baptyści

Postautor: pietrobus » 08 maja 2021, 23:37

Co do charyzmatów. Owszem są możliwe i to raczej polega na tym, że gdy ktoś mówi językiem nowym inni uczestnicy są w stanie go zrozumieć.... :-/ Jak w piśmie, wszyscy mówili innymi językami lecz jeden drugiego rozumiał. Nie bełkot agccihch, hcbm, hgyk uwierzcie mi i mamy następną sektę - jak i u protestantów i jak u katolików. Ja jestem zdania że to chodzi po prostu o naukę nowych języków. Czy ktoś z was słyszał nabożeństwo w języku esperanto? Ja nie. A żałuję.
Baptyści trzymają się ściśle pisma świętego. Nie ma nigdzie napisane jak ma wyglądać nabożeństwo. Ludzie zbierali się, słuchali nauk, rozmawiali i wychodzili. Żyli i starali się czynić dobro. Chyba, bo czytając niektórych autorów to nawracanie polega na przymusie, siłę i nienawiści. Kochaj bliźniego swego jeżeli jest z twojej opcji, a niszcz kogoś kto myśli inaczej. Stary testament mówi o kamieniowanie homoseksualistów, nowy niby kochaj a jak wszyscy zachowują się? Nie trzeba powtarzać wieczerzy co tydzień, niedziela to nie dzień święty bo Jezus takowego dnia nie wyznaczył. Oddał raz życie za grzech pierworodny, teraz powtarzać odkupienie codziennie po kilka razy dziennie - chyba go to musi boleć ciągle być krzyżowanym i ściąganym z krzyża i jedzonym; toż to kanibalizm. Po śmierci czekamy na sąd ostateczny, czy idziemy do nieba? Wracamy na sąd i znów idziemy? Katolicy tak zmanipulowali biblię że nie wiadomo co jest prawdą a co nie jest. W agnostycznych pewnie jest wyjaśnione. Jedni i drudzy nie uważają. Co z dziećmi z poronienia? Nie ochrzcisz martwego, jak to jest? Grzech czy co.
Pokora to nie jest umartwianie się, to przyjmowanie tego to co jest, działanie i rozumienie.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości