Modlitwa wieczorna

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Nemo79
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2014, 20:03
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Modlitwa wieczorna

Postautor: Nemo79 » 03 kwie 2019, 09:19

Witam wszystkich, jestem poszukujący, od lat zmagam się z dylematami wiary, raz jestem bliżej, raz dalej. Wychowany w Polsce jako "chłodny" katolik, w wyniku własnych poszukiwań zmierzający w stronę protestantyzmu. Od niedawna zacząłem znów modlić się codziennie wieczorem i mam pytanie jak powinna wyglądać taka modlitwa wg. protestantyzmu.

Obecnie u mnie jest tak:
Na początku znak krzyża - pozostałość po wpojonym w dzieciństwie katolickim pacierzu.
Potem mówię "Panie Jezu, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznikiem" - nie pamiętam skąd akurat to, ale uznałem to za dobry początek.
Następnie "Ojcze nasz", rozłożone dłonie skierowane ku niebu.
Potem krótka modlitwa bezpośrednia - podziękowania za dzień, prośba o jedną jedyną rzecz - dar wiary i jej wyraźnie umocnienie, bo wątpliwości i zniechęcenie nie dają mi spokoju.
Następnie też pozostałość z pacierza - "Aniele Boży" - ale przecież w Piśmie Świętym jest mowa o aniołach, więc powinno być ok.
Potem "Modlitwa do Archanioła Michała" - gdzieś wyczytałem że to silny egzorcyzm, a mam ciągłe problemy z kuszeniem i zchodzeniem na złą drogę, przede wszystkim chodzi o grzechy przeciwko czystości.
Na sam koniec "Chwała Ojcu".

Jak się na to zapatrujecie - co zmienić, co i jak ulepszyć.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa wieczorna

Postautor: KAAN » 03 kwie 2019, 09:37

Modlitwa to nie recytowanie tekstów skomponowanych przez kogokolwiek i kiedykolwiek, ale żywa rozmowa z Panem Bogiem. Dobrze że masz potrzebę modlitwy; jest ona ważna, bardzo ważna, jednak jako rozmowa z samym Bogiem ma swoją specyfikę polegającą na zwracaniu się do niewyobrażalnie wielkiego majestatu.
Modlitwa jest zarezerwowana tylko dla Pana Boga, modlenie się do stworzenia tj. do tzw. świętych, aniołów, przedmiotów jest odmianą bałwochwalstwa - jednego z najpaskudniejszych grzechów, porzuć te praktyki.
Módl się prosto do Pana Boga swoimi myślami, słowami, swoim sercem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Faworyt
Posty: 594
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:28
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa wieczorna

Postautor: Faworyt » 06 kwie 2019, 11:25

KAAN pisze:Modlitwa to nie recytowanie tekstów skomponowanych przez kogokolwiek i kiedykolwiek, ale żywa rozmowa z Panem Bogiem. Dobrze że masz potrzebę modlitwy; jest ona ważna, bardzo ważna, jednak jako rozmowa z samym Bogiem ma swoją specyfikę polegającą na zwracaniu się do niewyobrażalnie wielkiego majestatu.
Modlitwa jest zarezerwowana tylko dla Pana Boga, modlenie się do stworzenia tj. do tzw. świętych, aniołów, przedmiotów jest odmianą bałwochwalstwa - jednego z najpaskudniejszych grzechów, porzuć te praktyki.
Módl się prosto do Pana Boga swoimi myślami, słowami, swoim sercem.

Dokładnie tak, jak napisał KAAN. Od siebie dodam, że nie tylko wieczorem. Rozmawiaj z Panem Bogiem zawsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jan 8:32
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa wieczorna

Postautor: magda » 06 kwie 2019, 14:51

Ja sie modlę właściwie przez cały czas , jak jadę Autobusem jak idę ulicą jak spaceruje z psami po parku i w domu i w kosciele i po jedzeni i przed i po pracy i przed pracą no ciągle , duzo dziekuje nawet za pogodę itp, wieczorem najmniej sie modle bo już jestem zmęczona a tylko przepraszam za jakieś tam grzechy które popełniłam danego dnia, dziekuje za to co tam sie wydarzyło , proszę o rózne rzeczy nie tylko o swoje sorawy ale za jakis innych ludzi czy zeby byłpokój na swiecie jak najdłuzej o nawrócenie kogoś tam itp, Zawsze sie modle tylko do Ojca w imię Jezusa , jak byłam w niebezpiecznych miejscach to prosiłam Ojca o ochrone anielską ale do aniołów się nie modliłam bo aniołowie to nie stwórcy a stworzenia a modliy się tylko do stwórcy. Mama też ulubioną ławeczke w parku taką modlitewną siadam tam , puszczam pieski luzem i mówie do Boga, zachwycam sie jego dziełami i dziękuję za wszystko bo jestem na prawdę mu wdzieczna za wiele. No to tak u mnie wygląda.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa wieczorna

Postautor: nan » 06 kwie 2019, 17:58

to co pisali inni+powinieneś przede wszystkim prosić o wskazanie drogi, przebaczenie i zbawiennie


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości