Nie umiem się modlić

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
izaak1989
Posty: 54
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Wierny Świętemu i Jedynemu Prawdziwemu Kościołowi Rzymskokatolickiemu.
Praktykuję jedynie Mszę Świętą w rycie nadzwyczajnym.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Nie umiem się modlić

Postautor: izaak1989 » 26 mar 2021, 23:53

Od mniej więcej miesiąca praktykujemy z żoną modlitwę pozbawioną wyuczonych na pamięć modlitw katolickich. Staramy się być naturalni i spontaniczni ale jednocześnie chcemy wyartykułować Panu swoje myśli precyzyjnie. Wiele razy było tak że zaczynałem modlitwę gdy klęczeliśmy i nie mogłem wydusić z siebie słowa. Klęczeliśmy w milczeniu, ta cisza była krępująca bo ani ja ani moja żona nie wiedzieliśmy co mamy robić. Podziwiam pastorów różnych denominacji którzy np. przed kazaniem albo po kazaniu przy dużym audytorium potrafią tak zgrabnie ułożyć słowa, które mają sens i modlą się. Przed wspólną modlitwą w domu mam natłok myśli też chcę wybrzmieć składnie i poprawnie a dochodzi do zacięcia jak karabinie maszynowym na poligonie. Gdybym miał się pomodlić w kościele przy większej grupie osób to myślę że słowa bym nie powiedział a gdyby jakoś mi się udało to kompletnie byłoby to pozbawione sensu. Przez 30 lat modliłem się wyuczonymi modlitwami którymi nauczono mnie na lekcjach religii, nie sądziłem że rozmowa z Najwyższym jest taka trudna. Wydaje mi się że mój zasób słów nie jest ubogi tylko w trakcie modlitwy brzmię jak dziecko które ma 5 lat. Czy mieliście podobnie ? Jak pastorzy czy liderzy w kościołach osiągnęli taki poziom że z taką lekkością wyrażają swoje myśli i uczucia które chcą przekazać Panu? Codziennie czytamy jakiś psalm i po psalmie próbujemy modlić się własnymi słowami. Dziwnie to zabrzmi ale jest to dla mnie frustrujące i deprymujące, myślę że pewnego dnia stracę motywację i zaniecham tych modlitw. Być może mam jeszcze za krótki staż i wiedzę bo na poważnie zająłem się modlitwą, poszerzaniem swojej wiedzy biblijnej i historycznej na temat reformacji od jakiegoś miesiąca.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: Pankracy » 27 mar 2021, 06:06

To nie jest nic takiego, mysle ze to normalne, z czasem bedzie coraz latwiej. Zreszta napisane jest ze nie chodzi Bogu o to abysmy byli wielomowni bo i poganie sie pieknie modla do swych bóstw, wystarczy aby bylo to szczerze a nje "odklepanie" z ksiazki. Jest tez napisane ze Duch Swiety wspiera ludzi w niewyslowionych westchnieniach gdy nie wiemy jak sie modlic.


izaak1989
Posty: 54
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Wierny Świętemu i Jedynemu Prawdziwemu Kościołowi Rzymskokatolickiemu.
Praktykuję jedynie Mszę Świętą w rycie nadzwyczajnym.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: izaak1989 » 27 mar 2021, 09:09

Pankracy pisze:To nie jest nic takiego, mysle ze to normalne, z czasem bedzie coraz latwiej. Zreszta napisane jest ze nie chodzi Bogu o to abysmy byli wielomowni bo i poganie sie pieknie modla do swych bóstw, wystarczy aby bylo to szczerze a nje "odklepanie" z ksiazki. Jest tez napisane ze Duch Swiety wspiera ludzi w niewyslowionych westchnieniach gdy nie wiemy jak sie modlic.

Może po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozostawić wszystko Duchowi Świętemu żeby działał.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: Pankracy » 27 mar 2021, 09:25

Tez tak mysle. Modlic sie jak sie potrafi, a z czasem bedzie łatwiej.


wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: wyczekujący » 27 mar 2021, 20:03

Sam mam można powiedzieć ten problem, czasem uważam że poświęcam Bogu za mało czasu i za mało z nim rozmawiam.
Ale ufam Mu, modlitwa powinna być prawdziwą relacją, rozmową z Bogiem bo tego właśnie On chce. Chce byśmy budowali z nim relację.

Gdy nie wiem co mówić, jak się modlić to proszę właśnie czasem Boga o to, by wiedzieć jak się modlić. Myślę, że nie powinieneś się skupiać na takim czymś ale zaufać Bogu i zwyczajnie mówić Mu co ci leży na sercu.


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: magda » 28 mar 2021, 13:32

A ja ciagle mysle o Bogu i do niego mówię to też jest modlitwa moze też do Boga mówisz a nie uważasz tego za modlitwę ja tak jak słyszę w kosciele ludzie sie modlą to też ta nie umiem . Poza tym nie myśl o tym że nie umiesz tylko podziekuj Bogu a zawsze jest za co , powiedz mu jak doceniasz to co stworzył , ze daje ci zycie i zdrowie , ze nie jesteś sam , mów mu to co myslisz nie skupiaj sie na formie , Duch Bozy ci pomoze przed modlitwą proś Ducha o pomoc.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
izaak1989
Posty: 54
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Wierny Świętemu i Jedynemu Prawdziwemu Kościołowi Rzymskokatolickiemu.
Praktykuję jedynie Mszę Świętą w rycie nadzwyczajnym.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: izaak1989 » 28 mar 2021, 14:09

magda pisze:A ja ciagle mysle o Bogu i do niego mówię to też jest modlitwa moze też do Boga mówisz a nie uważasz tego za modlitwę ja tak jak słyszę w kosciele ludzie sie modlą to też ta nie umiem . Poza tym nie myśl o tym że nie umiesz tylko podziekuj Bogu a zawsze jest za co , powiedz mu jak doceniasz to co stworzył , ze daje ci zycie i zdrowie , ze nie jesteś sam , mów mu to co myslisz nie skupiaj sie na formie , Duch Bozy ci pomoze przed modlitwą proś Ducha o pomoc.

Magda dziękuję za odpowiedź, masz rację za bardzo skupiamy się na formie a nie na prawdziwych uczuciach które budują naszą więź z naszym Niebiańskim Ojcem. Może z czasem dzięki większemu doświadczeniu i dłuższego stażu chodzenia z Panem będzie przychodzili o mi to naturalnie.


kubota
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2019, 15:52
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: kubota » 29 mar 2021, 06:55

Daj sobie czas. Ja też na początku nie wiedziałem co i jak mówić, a teraz jest dużo lepiej.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: magda » 02 kwie 2021, 00:58

Ja zawsze tak na spontanie mówie do Boga , nie umiem do tej pory takiej modlitwy powiedxiec jak np mój syn on jak się modl z zona to tak mówi jak w ksciele np pstor sie modli uwzględnia wiele aspektów ja tak nie umiem ale ciagle mówię w myslach do Boga nawet jak jadę autobusem , jak chodze na spacer z psami , no jakos ten Bog cały czas jest ze mną nie umiem zapomnieć na dłużej o Bogu , na chwilę jak sie skupiam na czyms co robię to nie myśle o Bogu ale właściwie przez cały czas o nim myśle i do niego mówię, mnie sie już to nie zmieni na taką planowaną porządną modlitwę bo ja juz ze 40 lat tak mam


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Alanek93
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2020, 09:47
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham świat i ludzi!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: Alanek93 » 02 kwie 2021, 13:29

Również myślę, że to normalne. Sam miałem z tym problem i to niemały. Nie potrafię stwierdzić co mi pomogło, ale podszedłem do tego bardziej 'na luzie'


___________________
http://studiapsychologiczne.pl/


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: magda » 08 kwie 2021, 20:48

Wystarczy zże Powiemy Bogu to co myslimy , ja no jak mam jakieś niezrozumienie czegoś to mówie Bogu o tym a odpowiedź przychodzi czasem w kazaniu czasem sama zrozumiem i dziwię sie ze nie rozumialam Bód pomaga w wielu rzeczach , też trzeba dziekować , ogladałam ostatno film o chrześcijanach w Chinach jak bardzo zyja w strachu jak pierwsi chrześcijanie jak są prześladowani dopiero widzę jak bardzo muszę być wdzieczna Bogu za to że możemy spokojnie wierzyc w Boga isc za Jezusem . Trzeba sie też modlic o właśnie takich prześladowanych o tych co błądzą , o takich co odpadli jak ten syn marnotrawny żeby wrócili itp np za bezdomnych, uzależnionych chorych . jest o co sie modlić .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: toronto blessing » 09 kwie 2021, 13:37

zasadnicze pytanie,czy narodziłęś się na nowo ? czy zostałeś ochrzczony Duchem świetym ? bo jeśli nie to sam z własnego ciała i umysłu nic nie wyprodukujesz,potrzebujesz Ducha Świętego i jego prowadzenia żeby sie modlić


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Alanek93
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2020, 09:47
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham świat i ludzi!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: Alanek93 » 09 kwie 2021, 22:14

Zgadzam się z toronto


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: KAAN » 10 kwie 2021, 09:08

toronto blessing pisze:zasadnicze pytanie,czy narodziłęś się na nowo ? czy zostałeś ochrzczony Duchem świetym ? bo jeśli nie to sam z własnego ciała i umysłu nic nie wyprodukujesz,potrzebujesz Ducha Świętego i jego prowadzenia żeby sie modlić
Każdy, kto nawróci się i jest zbawiony ma Ducha Świętego, jest nowym stworzeniem i może się modlić. Modlitwa może doznać przeszkody z powodu grzechu, nawet człowiek zbawiony który nie uporządkował swojego życia przed Panem Bogiem i grzeszy może doznawać trudności w modlitwie. Taki człowiek nie słucha Ducha Świętego którym został zapieczętowany i gasi jego działanie w sobie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie umiem się modlić

Postautor: magda » 14 kwie 2021, 15:05

Iz 59:2 BW "Lecz wasze winy są tym, co was odłączyło od waszego Boga, a wasze grzechy zasłoniły przed wami jego oblicze, tak że nie słyszy."
Jr 5:25 BW "Wasze winy obaliły ten porządek, a wasze grzechy pozbawiły was dobrego,"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości