Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Tabu?

Postautor: Juneo » 03 wrz 2014, 16:10

Nie mogłam się wpisywać w konkretny temat, bo tylko uprawnieni Użytkownicy mają tam taką możliwość, więc chciałabym ta kwestia podzielić się tutaj:

Czytając zamknięty topik, z powodu którego został otwarty ten pt: Proszę o wyjaśnienia, przychodzi mi na myśl pewien schemat, stosowany w polityce, mianowicie ważne jest aby społeczeństwo nie zdawało sobie sprawy, że model funkcjonowania, został dla nich 'zaprojektowany', i to w taki sposób, aby ludzie myśleli, że jest to 'jedyny możliwy system, bo tylko on będzie działał'. System jest tak skonstruowany, że jakakolwiek opcja polityczna wygra w danym momencie dziejowym, to 'synteza' ma prowadzić w jednym, niezmiennym od wieków kierunku: - do podporządkowania się społeczeństwa rządzącej elicie. Na tej zasadzie jest oparta nie tylko polityka jako 'zespół rządzenia', ale składowe, które są narzędziem politycznego nacisku, a więc różne gałęzie nauki, w tym medycyna, edukacja i tak zwana kultura, w tym nośniki wszelkiej informacji - media.

Ponieważ w czasach współczesnych możliwość docierania do informacji przez przeciętnego człowieka jest poszerzona, można zauważyć, że istnieją pewne obszary( zarówno terytoriów, jak i wiedzy), które są niedostępne, poprzez 'wstęp nieupoważnionym wzbroniony', zastrzeżony jedynie dla 'wtajemniczonych', albo sprawy, o których nie będziemy rozmawiać, bo, - i tu padają różne powody.

- No właśnie, z jakiego powodu, mielibyśmy nie móc rozmawiać, - a przynajmniej ci, których to zagadnienie interesuje - na tematy kosmologii biblijnej w świetle tego, co mówi objawienie Biblii, oraz obserwacji, do których jesteśmy w stanie docierać, i które niekoniecznie stanowią domenę wtajemniczonych, pretendujących do bycia niepodważalnymi ekspertami i autorytetami?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 wrz 2014, 22:19

Napisałaś wielką epopeję a odpowiedź jest krótka możemy rozmawiać o wszystkim, w polsce jest tylko jedno tabu to Żydzi, o wszystkim innym możesz rozmawiaćjak chcesz z kim chcesz .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 05 wrz 2014, 07:26

magda, są jeszcze Cyganie, transwestyci, no i powoli zaczynają być muzułmanie.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 wrz 2014, 07:58

No ale o tym można mówić , może krytykować nie za bardzo a o Żydach to nawet wspomnieć nie wolno, czy to nie dziwne??? Msz np kolegę co ma nazwisko dziwne i pytasz np w towarzystwie czy to może węgierskie nazwisko no to ci odpowie że np tak i jeszcze coś doda o swoim pochodzeniu i na pytania odpowie a analogiczna sytuacja z żydem zapytasz czy nazwisko może jestżydoskie , miaałam taką sytuację z koleżanką o nazwisku Abramowska a jeszcze jej mama z domu Lewicka więc pytam a dziewczyna się speszyla coś tam bąknęła pytaniem dlaczego tak myślę , całe towarzystwo zaczęło szybko zmieniać temat . To to jest wađnie tak jak ludie reagj na tabu
??


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 05 wrz 2014, 10:40

Magda: - Uznałam, powyższy wstęp za konieczne minimum, aby spróbować nakreślić pewien schemat działania, z jakim można się spotkać, gdy poruszany jest temat dla wielu mocno kontrowersyjny z racji tego, że od dziesięcioleci wpaja się ludziom, za pomocą różnych metod, począwszy od edukacji szkolnej, uniwersyteckiej i przez różne media, jak nasz świat wygląda, a gdy okazuje się, że to, co można obserwować prowadzi do pytań i konkluzji, które nie są zgodne z aksjomatami, dotychczas dawanymi nam do wierzenia, nie można o tym dyskutować.

Co więcej, jakiś czas temu, zauważyłam na innym forum, na którym kiedyś pisywałam, że poruszenie tego konkretnego zagadnienia, jakim jest płaska ziemia, (na tym forum ten temat został poruszony w dziale: Dla poszukujących>> płaska ziemia, co sądzicie? a który został zamknięty; jest włożeniem kija w mrowisko, i reakcji, które można przyrównać do metod typu: zagłuszanie poprzez zalew.'naukowych argumentów', jak to nie pomaga, to do akcji wchodzą forumowi trefnisie i zaczyna się wyśmiewanie i rzucania epitetami, następnie są 'pouczenia' ze strony moderatora, w tym groźne ultimata na priv, w celach doprowadzenia na 'prawidłowe' tory 'rozumowania', pod groźbą permanentnego bana, finalnie tenże ban.


Można zrozumieć, że Żydzi mając swoje państwo, chcieliby już mieć spokój, a obecnie rolę dziejowych kozłów do bicia, spełniają (ponownie) chrześcijanie, ale czas ucisku Jakuba ciągle jest kwestią przyszłości.

Erazm: - Tego znalazłoby się więcej, np. z różnych info wiadomo, że na przykład Hovind'a posadzili, bo za dużo mówił i to niepochlebnie o masonach, czym zdenerwował sąd, a oficjalnie siedzi za 'podatki'. Patrząc w 'zaszachownicowane' niebo można snuć prognozy, że za niedługo i u nas nie będzie można rozmawiać także o pogodzie. O królach, królowych, głowach państw, i państwie, też nie wszędzie można swobodnie, czyli w sposób krytyczny, się wypowiadać.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 wrz 2014, 10:52

Co ciekawe tylko w Polsce jest tabu na Żydów za granicą można o tym mówić skąd kto pochodzi i naWET żYDZI SAMI ZACZYNAJĄ TAKIE ROZMOWY. Polska ma coś pod tym względem dziwnego


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 05 wrz 2014, 10:52

dr.sky pisze:
Juneo pisze:do akcji wchodzą forumowi trefnisie i zaczyna się wyśmiewanie i rzucania epitetami, następnie są 'pouczenia' ze strony moderatora, w tym groźne ultimata na priv, w celach doprowadzenia na 'prawidłowe' tory 'rozumowania', pod groźbą permanentnego bana, finalnie tenże ban.


No to teraz jeszcze udowodnij te oskarżenia, bo jak dla mnie to co napisałaś to obrażanie użytkowników forum i wszczynanie kłótni.



Pisałam i innym forum - nie o tym, przeczytaj dokładnie i nie unoś się bez powodu.


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 05 wrz 2014, 11:23

dr.sky pisze:A to przepraszam(..)


Ok :)
Mam po prostu takie doświadczenia z forum , gdzie latami pisywałam o wierze chrześcijańskiej, dostałam po jakimś czasie bana po raz pierwszy, kilka lat byłam na banicji, potem został ban zdjęty, a ja ponownie mogłam tam pisywać, ale do czasu, bo gdy poruszony został temat ziemia w objawieniu Biblii, vs ziemia-glob i dostałam kolejnego, permanentnego bana.

To mnie zmobilizowało do założenia swojego bloga, natomiast nie podawałam tutaj namiarów do tego bloga o tematyce kontrowersyjnej, bo nie chciałam póki co nikogo zrażać, wiem, że to jest trudny temat. Ale oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał odwiedzić moje forum poświęcone tematyce wiary, w tym również sprawom kosmologii biblijnej, to chętnie zaproszę.

Na to forum wpisałam się, bo skoro to forum , gdzie pisuje większość chrześcijan , niż niechrześcijan, to chciałam pobyć trochę wśród swoich. :)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 wrz 2014, 12:08

Ja się w sumie nie dziwie, że tematy o teoriach spiskowych są wywalane, bo takie tematy psują reputacje forum, które w dłuzszym odstępie czasu zamieni się na zbiór wszelakich informacji spiskowych, a przez zwykłych poszukiwaczy wiary, taki forum nie będzie autorytatywne, bo uzna że ludzie na tym forum zajmują się gdybologią a nie realnym wyjaśnianiem prawd wiary. Ziemia jest płaska, świat opanowany przez jezuitów, mikroroboty sterujące człowiekiem... takie fantastyczne opowieście lepiej jednak publikować sobie na swoim własnym blogu, a tutaj zająć się pomagać innym poznać Chrystusa i jak powinno wyglądać prawidłowe życie chrześcijanina.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 wrz 2014, 12:50

Rzeczywiście teraz teorie spiskowe są na topie i jak tylko by porszyć taki temat to zrobi się szybko lawina coraz to bardziej fantastycznych badziewnych odpowiedzi, to racja.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 05 wrz 2014, 15:12

dr.sky pisze:(..) takie tematy psują reputacje forum, (..).


Sęk w tym, że na tamtym forum ( gdzie pisywałam wcześniej), temat został założony, aby dyskutować o kreacjonizmie. Czy dla chrześcijan kreacjonizm, to teoria spiskowa? A dla ateisty, lub tak zwanego wierzącego-niepraktykującego, i owszem. Jakikolwiek temat oparty na objawieniu Biblii, może stanowić dla nich potencjalny 'kamień obrazy', 'psucie reputacji' i urąganie 'zdrowemu rozsądkowi'.

Poznawanie Chrystusa będzie wiązało się z tym, co Biblia o Nim mówi, to w co On sam wierzył i czynił i to, w co możemy śmiało wierzyć obecnie i się tego nie wstydzić.

Dla niewierzącego w to, że Bóg stworzył świat w sposób objawiony w Księdze Rodzaju; opis stworzenia jest opowieścią fantasy. Dla chrześcijan nie powinien. W moim odczuciu, życie chrześcijanina powinno rozwijać się w oparciu o objawienie Biblii, żadne 'nowoczesne' teorie nie powinny tego zmieniać, o ile stoją w opozycji do objawionego Słowa Boga.

Magda: - O teoriach spiskowych napisano już sporo, a większość tego, co napisano ma za zadanie utwierdzać ludzi, że nie istnieją powody, aby zadawać pytania w kwestiach zagadkowych, niezrozumiałych działań grup, czy też elit, którym zależy na tym, aby przeciętni ludzie nie mieli dostępu do wiedzy w tych tematach. Stąd tyle dezinformacji w tej dziedzinie, aby było trudniej oddzielać prawdę od kłamstwa.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 wrz 2014, 15:28

Jest już gdzieś założony wątek o Kreacjonizmie, po co zakładać kolejny? ( http://forum.protestanci.info/viewforum.php?f=63 ). Problem w tym, że dyskusje o teoriach spiskowych prowadzą zawsze do nikąd, a autora wątku żadko kiedy interesują argumenty przeciw, bo i tak wierzy w swoją wersję, co udowodnił fauxpas w zamkniętym wątku o płaskiej ziemi. Jest także dział Gdybologia, może tam ewentualnie moznaby zakładać takie tematy, pod warunkiem, ze nie będzie to stos wklejek z innych stron, a własne opracowania. Dyskusja z wklejkami to jak romowa kota z psem :]


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 wrz 2014, 15:41

Ja uznaję zasadę w zprawach tajemniczyh , że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o szmal i tak zawsze jest.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 05 wrz 2014, 16:20

dr.sky pisze:(..)dział Gdybologia, może tam ewentualnie moznaby zakładać takie tematy, pod warunkiem, ze nie będzie to stos wklejek z innych stron, a własne opracowania. Dyskusja z wklejkami to jak romowa kota z psem :]

Jeśli dobrze zrozumiałam intencje autorki topika: płaska ziemia, co sądzicie?, to ona chciała zachęcić do obejrzenia bardzo ciekawych filmów, w których autorka tych filmów, w sposób skondensowany prezentuje zagadnienia związane z obserwacjami, których można dokonywać samodzielnie, oraz dzieli się informacjami, które prowadzą do innych konkluzji, niż te, do których jesteśmy przyzwyczajani przez system edukacyjny i media.
Temat jest obszerny, łatwiej polecić filmy, które obejrzy ktoś, kogo zainteresuje temat.

Magda:- Tym, którzy posiadają maszynkę do robienia pieniędzy i mają monopol na ich drukowanie, nie o pieniądze chodzi, tylko o władzę, która daje możliwość realizacji ich wizji i planów dla ludzkości.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 wrz 2014, 16:46

No to racja władza kręci bardziej niż szmal . podobno nie wiem nie miałam władzy , pieniędzy też.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości