50 CECH FARYZEUSZÓW by Zac Poonen

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

50 CECH FARYZEUSZÓW by Zac Poonen

Postautor: azariasz » 15 lis 2013, 10:01

50 CECH FARYZEUSZÓW by Zac Poonen
W ewangeliach czytamy o trzech rodzajach kwasów, przed którymi ostrzegał Jezus:
    1. Kwas Heroda (Mk 8:15)
    2. Kwas saduceuszów (Mt 16:6)
    3. Kwas faryzeuszów (Mt 16:6)

Reprezentują one trzy rodzaje chrześcijan. [...]
Najbardziej niebezpieczną osobą w dzisiejszym chrześcijaństwie (tak, jak za czasów Jezusa)
jest faryzeusz, który wyznaje wszystkie prawidłowe doktryny i głosi „świętość”. Ale jego
„świętość” jest legalistyczną świętością wyprodukowaną przez zakon i zasady.

[center]CECHA 1
Chluba faryzeuszów z powodu ich związku z pobożnym człowiekiem
„Niech wam się nie zdaje, że możecie wmawiać w siebie: Ojca mamy Abrahama” (Mt 3:9).


Faryzeusz wie, że on sam nie jest pobożny, tak więc szuka powiązania z „Bratem X”, który
ma opinię bogobojnego człowieka, i może twierdzić, że jest pobożny przez powiązania.[/center]

Źródło: 50 cech faryzeuszów

Polecam uczciwie przebadać własne serce. Czasem można dojść do zaskakujących wniosków.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 10:00

Bardzo fajny tekst ,ściągnełam i nawet porozsyłam mailem do znajomych. Nigdy sie nie zastanawiałam nad cechami faryzeuszów a to przeciez bardzo ważne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 lut 2014, 11:00

Najbardziej niebezpieczną osobą w dzisiejszym chrześcijaństwie (tak, jak za czasów Jezusa)
jest faryzeusz, który wyznaje wszystkie prawidłowe doktryny i głosi „świętość”. Ale jego
„świętość” jest legalistyczną świętością wyprodukowaną przez zakon i zasady


Co widać choćby po tematach o tatuażach lub spożywaniu alkoholu w niewielkich ilościach.
Dodałbym do tego zdania "wyprodukowaną przez zakon i zasady oraz fałszywą pokorę"


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 12:28

No a ja przeczytałam i widzę ze ze mnie jest faryzeusz pełna gębą. Ale dobrze ze mam ten tekst będę sie starać w sobie to zmienić co zauważyłam dzięki temu. Każdy powinien to przeczytać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 lut 2014, 14:45

azariasz pisze:Najbardziej niebezpieczną osobą w dzisiejszym chrześcijaństwie (tak, jak za czasów Jezusa) jest faryzeusz, który wyznaje wszystkie prawidłowe doktryny i głosi „świętość”. Ale jego „świętość” jest legalistyczną świętością wyprodukowaną przez zakon i zasady.

W takim bądź razie nie możemy mówić o nim - chrześcijanin.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 17:43

W ogóle głowna cecha faryzeusza jest widzenie drzazgi w oku brata bo słuchajac Szatana staje się takim jak szatan prokuratorem w stosunku do człowieka. Duch krytykanctwa ciągle jest obecny. Ale nie można mówić że to nie chrześcijanin bo Jezus mówił o drzazdze w oku brata czyli to też się dzieje wśród braci. Djabeł zawsze będzie chciał zwodić właśnie chrześcijan i po prostu musimy na niego uważać ,bo to właśnie nas chce przerobić na faryzeuszy, na nas mu zalezy bo swiat to on juz ma w garsci , to nad nami pracuje tak usilnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 15 lut 2014, 19:33

Reasumując: niefaryzeusz robi to, co nakazuje Pan Jezus, a nie wszystkim obwieszcza, jaki to on dobry lub zgorszony. Dobrą metoda na tępienie w sobie faryzeusza jest popatrzenie na Postać Pana Jezusa: cichy i pokornego serca, Bóg, król, a autentycznie cichy i skromny. Sprawiedliwy i dobry. Czytałam dzisiaj fragment Ewangelii Mateusza o uzdrowieniu opętanego. Popatrzcie, Pan Jezus mógł odesłać demony, mógł dać im jakąś karę, ale i nad tymi istotami się ulitował i nie odesłał ich, ale pozwolił im wejść w stado świń. Miłosierdzie... Nie potępił jawnogrzesznicy, nie nakrzyczał na kobietę, która bez pozwolenia skorzystała z Jego mocy, dotykając Jego szaty...


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 15 lut 2014, 19:54

Grażyna pisze:Pan Jezus mógł odesłać demony, mógł dać im jakąś karę, ale i nad tymi istotami się ulitował i nie odesłał ich, ale pozwolił im wejść w stado świń. Miłosierdzie...


Nie tego bym się doszukiwał w tej historii. Demony już są osadzone, dla nich nie ma miłosierdzia. Ja zawsze myślałem, że Jezus posłał demony w te świnie, bo świnie były dla Żydów nieczyste.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 lut 2014, 19:59

Grażyna pisze:Reasumując: niefaryzeusz robi to, co nakazuje Pan Jezus


Faryzeusz stoi obok kogoś i ocenia (czyt. osądza) drugiego człowieka w myślach "jakim ten jest grzesznikiem".


.
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 15 lut 2014, 19:59

Effata pisze:
Grażyna pisze:Pan Jezus mógł odesłać demony, mógł dać im jakąś karę, ale i nad tymi istotami się ulitował i nie odesłał ich, ale pozwolił im wejść w stado świń. Miłosierdzie...


Nie tego bym się doszukiwał w tej historii. Demony już są osadzone, dla nich nie ma miłosierdzia. Ja zawsze myślałem, że Jezus posłał demony w te świnie, bo świnie były dla Żydów nieczyste.


zgadzam się z Effata, demony są już osądzone ,tak naucza Pismo.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 15 lut 2014, 20:19

Ale nie odesłał, a mógł, tylko pozwolił im wejść w stado świń. Chyba, że zinterpretujemy to symbolicznie - nieczystość poszła do nieczystości, bo Żydzi nie jadali wieprzowiny. Ja dosłownie interpretuję to tak, że Pan Jezus nie zadał potępionym dodatkowego cierpienia.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 15 lut 2014, 20:30

Grażyna pisze:Pan Jezus mógł odesłać demony, mógł dać im jakąś karę, ale i nad tymi istotami się ulitował i nie odesłał ich, ale pozwolił im wejść w stado świń. Miłosierdzie.


świnie mogłyby mieć inne zdanie w kwestii takiego miłosierdzia


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 15 lut 2014, 20:35

Niewątpliwie. :-)


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 21:15

No jednak Jezus wziął pod uwagę to o co prosiły i mimo że wiedział ze są osadzone i do tej otchłani pójdą to spełnił ich życzenie. Chyba im nie było obojętne kiedy do tej otchłani pójdą. Jednak to miłosierdzie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 50 CECH FARYZEUSZÓW by Zac Poonen

Postautor: jj » 16 lut 2014, 08:41

azariasz pisze:
Najbardziej niebezpieczną osobą w dzisiejszym chrześcijaństwie (tak, jak za czasów Jezusa)


Przede wszystkim, faryzeusz nie widzi swojego faryzejstwa, co w polaczeniu z funkcja, ktora wykonuje prowadzi do przesladowania. W czasie Jezusa podburzal tlumy do skandowania "Ukrzyzuj go!". Podobnie jest dzisiaj.



Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości