Ostrzeżenie

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 lis 2014, 21:52

Nie interesują sie, ale ci wierzący idą im głosić ewangelię ;) A po jakimś czasie ci którzy tego słuchali widzą ich zrezygnowanie, stagnację czy powrót do grzechu.


.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 15 lis 2014, 21:58

Czekoladowy, jeśli faktycznie masz 20 lat i jeśli to co napisałeś powyżej jest Twoją własną refleksją, to powiem Ci, że są to niezmiernie dojrzałe przemyślenia jak na tak młodą osobę.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 15 lis 2014, 22:09

dr.sky pisze:Nie interesują sie, ale ci wierzący idą im głosić ewangelię


I ślepi stają się przewodnikami ślepych...

dr.sky pisze:A po jakimś czasie ci którzy tego słuchali widzą ich zrezygnowanie, stagnację czy powrót do grzechu.


No tak. I nic się nie dzieje. Nikt nie zostaje zbawiony bo i pełnej Ewangelii nie było, Duch nie działał. Emocje opadną i wszyscy rozejdą się w swoją stronę wracając do "normalności".
Może pozostać niesmak...
Ale może też zostać zasiane ziarno (tak było w moim przypadku), które wykiełkuje później, za jakiś czas.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 15 lis 2014, 22:10

Czekoladowy, jeśli faktycznie masz 20 lat i jeśli to co napisałeś powyżej jest Twoją własną refleksją, to powiem Ci, że są to niezmiernie dojrzałe przemyślenia jak na tak młodą osobę.

Może i dużo jest z tego mojej refleksji, bo w końcu właśnie przechodzę to, o czym piszę ale myślę, że jest to raczej zasługa mądrych nauczycieli i dobrych opracowań biblijnych (polecam Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu :) )


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 15 lis 2014, 22:13

Ewentualnie: pouczony Prawem znasz Jego wolę i umiesz rozpoznać co lepsze, 19 a jesteś przeświadczony, żeś przewodnikiem ślepych, światłością dla tych, którzy są w ciemności, 20 wychowawcą nieumiejętnych, nauczycielem prostaczków, mającym w Prawie wyraz wszelkiej wiedzy i prawdy... 21 Ty, który uczysz drugich, sam siebie nie uczysz. Głosisz, że nie wolno kraść, a kradniesz. 22 Mówiąc, że nie wolno cudzołożyć, cudzołożysz? Który brzydzisz się bożkami, okradasz świątynie? 23 Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczanie Prawa znieważasz Boga. 24 Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga4.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lis 2014, 19:45

Czekoladowy pisze: Może po prostu Twoje ciało nie pracuje tak, jak trzeba i stąd te dziwne zachowania?


Pracuje jak na mój wiek to dobrze , jestem chora i może to że ciało chce się wzmocnić żeby zwalczyć chorobę i dlatego mam taki wielki apetyt. Całe życie bylam całkiem normalna nawet w młodości szczupła a teraz jedzenie jest u mnie na 1 miejscu. To właśnie mi się nie podoba.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 16 lis 2014, 19:50

Może to jest bulimia? Nie jestem lekarzem, wiec tylko zgaduje :-D


.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 16 lis 2014, 22:35

Pracuje jak na mój wiek to dobrze , jestem chora i może to że ciało chce się wzmocnić żeby zwalczyć chorobę i dlatego mam taki wielki apetyt. Całe życie bylam całkiem normalna nawet w młodości szczupła a teraz jedzenie jest u mnie na 1 miejscu. To właśnie mi się nie podoba.

Z tego co słyszałem, to za takie rzeczy może być odpowiedzialna nieodpowiednia gospodarka hormonalna organizmu, która bierze się głównie ze złej diety. No ale nie znam się na tym, dlatego proponuję lekarza.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 lis 2014, 12:12

o ogólnie to mogę powiedzieć że z każdym grzechem jest tak jak z tym obzarstwem jak sobie pofolgjesz raz i drugi to po malutku zaczynasz to lubieć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości