Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 21 paź 2017, 14:28

@nesto, widzę u ciebie dużą niewiarę. Wiara jest piękna, wielka, ale dla naszego rozumu niepojęta. Jeszcze kilka lat temu mogłam podobnie myśleć i mówić jak ty, bo moja wiara była nikła, tak na zasadzie nie potwierdzam i nie zaprzeczam.
Mimo, ze ja nie chciałam Boga znać, Bóg mnie nie skreślił. Doświadczyłam rzeczywistego i realnego dotyku Boga.
Teraz nie tylko wierzę, ale również wiem,że Bóg, to nie wymyślona abstrakcja, ale Bóg jest żywy i prawdziwy. Czy ty tego chcesz, czy nie - Bóg istnieje i działa.
Zdaję sobie sprawę, jak biedny jest człowiek, który nie wierzy, bo jeszcze niedawno myślałam podobnie. Nawet sobie człowiek nie wyobraża jakim szczęściem jest wiara. Ona daje nam siłę życia i nadzieję, że nie jesteśmy sami w swojej biedzie życiowej, ale jest Ktoś, kto nas zawsze wysłucha, wspomoże, pocieszy i jest naszym najlepszym przyjacielem. Mamy wiarę, że to życie się nie kończy, tylko czeka nas piękne nowe życie - życie wieczne.

Przeczytaj mój link, który umieszczę poniżej. Jest w nim zawarte moje świadectwo, które tu na forum napisałam.
Możesz dać zarzut, że to było w Kościele Katolickim, ale nie może możemy ograniczać działania Boga, bo Bóg działa wszędzie tam, gdzie jest człowiek.
viewtopic.php?f=7&t=16845


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 21 paź 2017, 14:34

nesto pisze: Umrzesz i twoje życie nic nie różni się od życia wigilijnego karpia. Zjednoczysz się z karpiem we wspólnej jaźni, która jest nad naszym zrozumieniem.



Nesto....w jakis sposob jest to zgodne z Prawda, ktora wyzwala...i o ktorej mowil biblijny Jezus....i za ktora musial zaplacic zyciem....

W obliczu rozwoju wydarzen, o ktorych wspominal KAAN w innym watku (totalitaryzm religii), jestes, nesto, na waskiej sciezce Prawdy prowadzacej do Zycia.....i to, co ja pisze, nie ma nic wspolnego z jakakolwiek religia....

WSZYSTKIE religie sa szkodliwe....one sa jak trujace grzyby...wygladaja pieknie ale nie nalezy ich jesc....

Kazdy, kto jest szczesliwym posiadaczem jasnego umyslu ( a dla mnie jest to rownoznaczne z "wybraniem przez Boga", o ktorym mowil Jezus)....kazdy taki czlowiek omija systemy religijne szerokim lukiem....kazdy taki ktos przejawia cechy naturalne stworzenia Bozego i czerpie radosc z zycia zamiast podtruwac je religia..... :->

Zycie wolne od religii to zycie na chwale Bogu....

Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie .Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni.

1 List św. Pawła do Koryntian, 10, 31-33


Zbawieni....czyli wybrani przez Boga...ludzie jasnego umyslu, nieskazonego jakakolwiek religia...o ktorej skutkach dzialania przekonywal sie ( i nadal przekonuje) swiat pograzony w religijnym upojeniu....


Smiem twierdzic, ze Kosciol zalozony przez Jezusa Chrystusa jest wlasnie spolecznoscia ludzi o szczerych sercach otwartych na dobro, ktore jest w kazdym czlowieku....to spolecznosc naturalnych ludzi niesplamionych zadna ideologia ani religia.....to spolecznosc ludzi swiadomych ..... :)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 21 paź 2017, 20:04

@kontousuniete, jak @nesto miałby być na wąskiej ścieżce Prawdy prowadzącej do życia skoro odrzuca Prawdę Jezusa, a nikt nie może przyjść do Ojca bez Syna.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 21 paź 2017, 20:19

diedmaroz pisze:@kontousuniete, jak @nesto miałby być na wąskiej ścieżce Prawdy prowadzącej do życia skoro odrzuca Prawdę Jezusa, a nikt nie może przyjść do Ojca bez Syna.



Jak sie tak dobrze zastanowisz, to dostrzezesz wiecej Prawdy w tym ,co pisze nesto, niz we wszystkich innych postach razem wzietych .....

Religia (jako system) jest najwiekszym wrogiem Kosciola Chrystusa i jego zbawiennej nauki.

Chcac nalezec do wybrancow w tym Kosciele, trzeba byc ponad religiami i ideologiami....Trzeba uswiadomic sobie swoja nature i zyc zyciem godnym swiadomego czlowieka...na chwałe Bogu... :)

Jakakolwiek przynaleznosc religijna oznacza zaklamanie, a tym samym wyklucza z prawdziwego (duchowego) Kosciola, ktory zalozyl najwiekszy CZLOWIEK, Jezus Chrystus.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 21 paź 2017, 21:02

Napisanie, że system religijny jest zły czyni z kogoś człowieka nawróconego? Czy jak ateista powie, że nie wolno kraść i mordować, bo to niezgodne z sumieniem znaczy, że jest na wąskiej drodze?
@nesto sam niejednokrotnie wypowiada się, że nie wierzy w biblijne bajki, więc sytuacja jasna.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 21 paź 2017, 22:19

diedmaroz pisze:Napisanie, że system religijny jest zły czyni z kogoś człowieka nawróconego?


To zalezy od tego, jakie przyjmie sie kryteria....

Czy jak ateista powie, że nie wolno kraść i mordować, bo to niezgodne z sumieniem znaczy, że jest na wąskiej drodze?



Jesli ten ktos powoluje sie na sumienie , nie jest on raczej ateista....


@nesto sam niejednokrotnie wypowiada się, że nie wierzy w biblijne bajki, więc sytuacja jasna.


Dla mnie jasne jest tylko to, ze nesto nie wierzy w boga stworzonego przez system religijny.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 22 paź 2017, 00:31

A ja myśle ze nesto nie za dobrze poznał Słowo Boże bo nie widzi rznicy między nim a pismami innych religii. Ze zamyka oczy na oczywiste fakty naukowe dotyczące człowieka i jego mózgu i skomplikowania na poziomie molekularnym jeśli pisze ze człowiek tak jak i karp no moze posłuzyć tylko do urzyźnienia gleby . Wiele takich rzeczy on chce nie wierzyć a nie niewierzy. Bo zawsze odrzuci każdą rzecz która wskazuje na Boga i prawdziwość Pisma Świetego, jemu tak wygodnie po prostu. Nie mam racji nesto???? ;)


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 22 paź 2017, 11:34

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:@kontousuniete, jak @nesto miałby być na wąskiej ścieżce Prawdy prowadzącej do życia skoro odrzuca Prawdę Jezusa, a nikt nie może przyjść do Ojca bez Syna.



Jak sie tak dobrze zastanowisz, to dostrzezesz wiecej Prawdy w tym ,co pisze nesto, niz we wszystkich innych postach razem wzietych .....

Religia (jako system) jest najwiekszym wrogiem Kosciola Chrystusa i jego zbawiennej nauki.

Chcac nalezec do wybrancow w tym Kosciele, trzeba byc ponad religiami i ideologiami....Trzeba uswiadomic sobie swoja nature i zyc zyciem godnym swiadomego czlowieka...na chwałe Bogu... :)

Jakakolwiek przynaleznosc religijna oznacza zaklamanie, a tym samym wyklucza z prawdziwego (duchowego) Kosciola, ktory zalozyl najwiekszy CZLOWIEK, Jezus Chrystus.


@Motylku, w wieku kwestiach podzielam twoje zdanie, ale tu w tym co napisałaś się nie zgadzam.
Ty jesteś już utwierdzona w swojej wierze i może już nie odczuwasz potrzeby, by uczestniczyć we wspólnocie wyznaniowej.
Musimy jednak wziąć pod uwagę dzieci i ludzi, którzy jeszcze są daleko od Boga. Gdzie oni mają usłyszeć o Bogu i nauczyć się wiary? W rodzinach jest taki trend, że rodzice są zapracowani i głównym ich piorytetem jest robienie kariery zawodowej.
Dzieci często w szkole uczą się na lekcji religii o Bogu, bo w domach często rzadko się o Bogu wspomina. Gdybyśmy nie mieli Kościołów i nauczycieli wiary, to ludzie by szybko zapomnieli o Bogu, bo przecież tak było by im wygodniej żyć. Przecież wiara w pewnym stopniu kształtuje nasze życie. Kościoły są bardzo wartościowe, tylko my członkowie danego Kościoła musimy walczyć o Ducha Wiary w tym Kościele. Kościół zrzesza ludzi grzesznych potrzebujących Boga. Biskupi, którzy sprawują tam funkcję nauczycielską też są grzesznikami. Jako wspólnota kościelna jesteśmy braćmi i musimy się wzajemnie umacniać w wierze. Nie możemy jednak dawać przyzwalania na nieprawość, dlatego, musimy się wzajemnie napominać, nie dlatego, by niszczyć dany Kościół, ale go wzmacniać - wzmacniać duchowo. Dopóki na ziemi będzie istniał grzech, to i chwasty będą w Kościołach. Nie ma idealnego Kościoła, bo człowiek, czyli jego członek nie jest idealny. Walka duchowa trwa wszędzie i dotyka każdego aspektu życia - Kościoła również.
Jezus przychodził głównie do grzeszników, bo wiedział, że oni najbardziej Go potrzebują.
Nie ma na ziemi ani jednego sprawiedliwego.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 22 paź 2017, 12:06

magda pisze:Nie mam racji nesto???? ;)

Magdo. Nie piszemy tutaj o mnie.
A czy "masz rację"?
Piszesz swoje przemyślenia na różne tematy. To tyle.
Komu jest potrzebna jakaś "racja"?

A co do karpia i człowieka.
Nie należy inne żywe istoty traktować w ten sposób, jak to napisałaś.
Człowiek wybrańcem i pisane mu królowanie, a karp użyźnia ziemię, bo ma malutki mózg..
Niektórzy ludzie są bardziej niemądrzy niż mój piesek. Są chorzy psychicznie np. albo rodzą się z silnym porażeniem mózgowym.
Czy uważasz, że dzieci w łonie matki są mądrzejsze od mojego pieska, który aportuje i podaje łapkę?
Mój pies nie sika z reguły do łóżeczka, ani nie trzeba karmić go dożylnie. Czy ma dusze, a chorzy ludzie, albo ci nienarodzeni jej nie mają?
Życie jest JEDNO i prawdopodobnie jest JEDNYM i tym samym życiem. Jedność w wielości.

Magdo.
Piszesz bardzo dużo i bardzo dużo jest tam różnych przemyśleń.
Nie szukaj "racji", ale refleksji nad życiem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 22 paź 2017, 14:14

Ja już się nad życiem ne zastanawiam , powierzyłam go Bogu , a ja mam 4 pieski.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 22 paź 2017, 15:31

Nie o nasze życie chodzi, ale o życie jako ZJAWISKO.
Czym ono jest?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 22 paź 2017, 15:50

nesto pisze:Nie o nasze życie chodzi, ale o życie jako ZJAWISKO.
Czym ono jest?


Dziełem stworzenia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 22 paź 2017, 17:04

Życie cudem jest.
Tak.
Nie można opisać inaczej, czym jest życie.
Człowiek lepiej nie potrafi.
Każde życie.
A każde życie żywi się innym życiem. Nie ma życia, bez innych żyć.
Życie jest jednością w wielości.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 22 paź 2017, 19:36

nesto pisze:Życie cudem jest.
Tak.
Nie można opisać inaczej, czym jest życie.
Człowiek lepiej nie potrafi.
Każde życie.
A każde życie żywi się innym życiem. Nie ma życia, bez innych żyć.
Życie jest jednością w wielości.


I co przez to rozumiesz?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 22 paź 2017, 20:13

nesto pisze:Życie jest jednością w wielości.


Tak skomplikowanie i dziwnie jest zaprojektowane i stworzone .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości