Data powstania Kościoła katolickiego

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: nadrozd » 26 lut 2017, 23:07

kościół katolicki to nie to samo co Rzymsko katolicki.
Kościół powszechny to też nie to samo co Rzymsko katolicki.

W RZymie Pontifex Maximus ma swój pontyfikat
Pontyfikat i Pontifex maximusa (najwyżśzy kapłan w rzymie) można datować na 712 r . przed Chrystusem. '_
z tego co mi wiadomo to Etruskowie któzy załozyli Rzym przybyli z królestwa Pergamonu
W Pergamonie buntowano GREKÓW przeciwko Persom .
Aleksander Wielki pokonał perska dominację.
itd itd wszystko idzie do babilonu a potem do niomroda .
JAkoś tak to chyba było jak nie to niech mnie ktoś poprawi .

A tak dalej juz nie cieleśnie ale duchowo można sie zapewne cofnąc do Kaina
Bo sa 2 religie tak naprawde meczenników i zabójców.

Swoja droga religijnie świetszkowaty Kain skłądający ofiary z roslinek taki pokornutki,
Był wstanie zabić ABla dlatego że jego heretycka ofiara bardziej podobała sie Bogu, można uznać za pierwsza inkwizycje .


Więc jak sie mówi że coś w kościele Rzymsko katolickim sie wierzy i praktykuje od zarania dziejów to moim zdaniem chociaż protestanci się burza,
to ma swoje głębokie podstawy by tak twierdzić. Nic nowego nie wymyślono to wszystko Było od NIepamietnych czasów.
:thumbup:


Natomiast Jasne że jak mamy list do rzymian to mamy dowód ze nauki chrześcijan też tam dotarły odrazu w czasach apostolskich. I poganie jasne że je musieli usłyszeć..jedni w to uwierzyli i uznali za sens życia a inni uznali tylko za nowa religie podobną jak inne.. wkońcu mówi się że antychryści wyszli z nas ale nie byli z nas....

A kościołem Apostolskim nie jest ten co okresla sam siebie jako APostolki ale ten co 3ma sie nauki zaspianych w listach apostolskich i ewangeliach I myśle że do tego warto zachecać....bo wszystko inne nie ma znaczenia...
Jak ktoś z was określa sie dziś jako Katolik ale stara sie 3mac z całęj siły nauk apostoskich zapisanych w bibli to ja mam szacun i mu kobicuje,
i nie ma dla mnie znaczenia jak sie określasz. I ani twoi przodkowie ani miejce gdzie jesteś, ani historia twoich przodków nie ma dla mnie znaczenia.....
W słoiku z dzemem ważny jest dla mnie dżem a nie nalepka na słoikiu.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dezerter » 27 lut 2017, 23:17

Masz rację z jednym, że to nie przynależność do denominacji (nalepka na słoiku) decyduje o tym czy jesteśmy dobrymi chrześcijanami i jesteśmy Ludem Bożym, świętymi.
Też kiedyś uważałem się za protestanta (nieformalnego, raczej protestowałem ;-)) i zacząłem szukać w starożytności tego momentu, kiedy Kościół utracił swe dziewictwo, gdzie się zaprzedał, gdzie zdradził nauka apostolską. Wczytywałem się w historie, poznawałem szczegóły, studiowałem pisma starożytnych chrześcijan, synody, sobory, kanony, listy, herezje starożytne, gnozę, niechrześcijaństwo wydawało mi się odpowiedzią, że to najwłaściwsze chrześcijaństwo,
ale
nie znalazłem momentu, kiedy Kościół przestał być Kościołem, cały czas była ciągłość wiary, następstwa biskupów, jedność całego chrześcijaństwa i komunia patriarchatów, ciągły i ewolucyjny (a nie rewolucyjny) rozwój liturgii i doktryny.
Musiałem uznać w pokorze , że KRK i Kościół Prawosławny, podobnie jak Kościół Etiopski mają wiarę Apostolską.
Jasne , że nie doskonałą, ale najbliższą prawdzie , wiarygodną - nie mogę zaprzeczyć, że tym Kościołem przez 2000 lat kierował (lepiej lub gorzej) Duch Św.
Pisze to nie by agitować, ale by się podzielić swoja drogą wiary i ustaleniami jako historyk amator


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 28 lut 2017, 09:40

Dezerter pisze:...wcale nie znalazłem momentu, kiedy Kościół przestał być Kościołem, cały czas była ciągłość wiary, następstwa biskupów, jedność całego chrześcijaństwa i komunia patriarchatów, ciągły i ewolucyjny (a nie rewolucyjny) rozwój liturgii i doktryny.
Musiałem uznać w pokorze , że KRK i Kościół Prawosławny, podobnie jak Kościół Etiopski mają wiarę Apostolską.
Myślę że zgubiłeś po drodze istotę chrześcijaństwa, czym ono jest i co to jest Kościół. kościół przestał być Kościołem niedostrzegalnie, to działo się drobnymi kroczkami. Powolne sączenie fałszywej doktryny wiary powodowało coraz bardziej opaczne rozumienie Kościoła i coraz większa ilość osób będąca formalnie w kościele instytucjonalnym nie należała do Kościoła, bo nie byli zbawionymi z powodu fałszywej wiary. W pewnym momencie nie można było odróżnić w mentalności nominalnych chrześcijan Kościoła od kościoła instytucjonalnego. Ludzie zaczęli identyfikować instytucje z Kościołem, a to jest nieuprawniona operacja. Ciągłośćbiskupów, wiary, liturgia i doktryny dotyczą kościoła instytucjonalnego a nie prawdziwego. Prawdziwy Kościół to ludzie zbawieni z wiary, oblubienica Chrystusa. Jaką łącznośc mają instytucje z Chrystusem?

2Kor 6:15 Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
16 Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
17 Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was

Dlatego wierzący, zbawieni z łaski ludzie odłączają się od bagna odstępstwa i przychodzą do swojego Zbawiciela, bo on nas przyjmuje.

Dezerter pisze:Pisze to nie by agitować, ale by się podzielić swoja drogą wiary i ustaleniami jako historyk amator
Dobrze że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami, bo łatwiej rozmawiać z tobą o problemach ogólnych, dotyczących Kościoła i Kościoła instytucjonalnego. Myślę że mogę cię pobudzić do tego abyś rozmyślał nad sensem wiary w ludzki twór jakim jest kościół instytucjonalny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: nadrozd » 04 mar 2017, 09:52

KAAN pisze:Myślę że zgubiłeś po drodze istotę chrześcijaństwa, czym ono jest i co to jest Kościół. kościół przestał być Kościołem niedostrzegalnie, to działo się drobnymi kroczkami.



Mysle ze to może być troche jak ze szklanka z winem w butli na wino do której kazde pokolenie dolewa własnej wody.....
z czasem tam bedzie tylko woda.......

Oj to że jakiś Boży człowiek pełnił służbe dla Chrystusa w 1,2,3,4,5,6,7 czy nawwt 21 wieku nie znaczy że
inni ludzie, dzieci, koledzy z zakonu, i kolejne pokolenia bedą robić to samo.
Członkiem kościoła zostaje sie indywidualnie przez relacje z Mesjaszem ...myśle dlatego to jest wąska droga ...ty nią wejdziesz.... i nie wielu ja znajduje... ja to tak rozumiem,.
POprostu to że ty masz relacje to nie znaczy ze kolega obok też ja bedzie miał, musiał by ja nawiązać. Tego sie nie dziedziczy.


Dezerter pisze:
...wcale nie znalazłem momentu, kiedy Kościół przestał być Kościołem,



NIe sadze byto tak działało ;)

Kościół to ludzie....... których ojciec dał Chrystusowi i tych nikt nie wyrwie z jego ręki.
kościół to nie instytucja....

to pomieszanie pojęc i niezrozumienie czym jest kościół wprowadza po prostu groch z kapustą,
i pozwala by wielu ludzi było zwodzonych......

Fakt bycia w KRK czy jakimkolwiek innym kościele nie gwarantuje nikomu że będzie owcą Chrystusa
Patrz ochrzczeni dyktatorzy i ludobójcy i tyrani .Fakt że rodzice i przodkowie np pana Adolfa byli może i religijni i bogobojni nie oznacza ze ich syn takowy bedzie ;) Takie myślenie i takie patrzenie na kościół to zwykłe okłamywanie samego siebie.

Zaś czysta nauka apostolska zapisana jest po prostu bibli ;)
a tak samo jak biblia mówi o żydach którzy mysleli że sa dziećmi abrahama bo im sie należy bo sa żydami
Joh 8:39 pau "Odpowiedziano Mu: „Naszym ojcem jest Abraham”. Wówczas Jezus rzekł: „Gdybyście byli dziećmi Abrahama, pełnilibyście dzieła Abrahama."

Takie dziedziczenie nie działa........ nawet jak żydzi sa żydami i nigdy nimi nie przestali być.... i ich praprzodkiem jest faktycznie Abraham.

Tak samo kościół nie jest kościołem tylko dlatego że tak ludzie siebie sami nazywają ;)
To tak samo jak z produktami w hipermarketach - 100% sok o smaku pomarańczowym nie znaczy ze to sok z pomarańczy ...
a to że coś nazywa sie parówka to nie znaczy że musi być z mięsa ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 05 mar 2017, 09:47

nadrozd pisze:
KAAN pisze:Myślę że zgubiłeś po drodze istotę chrześcijaństwa, czym ono jest i co to jest Kościół. kościół przestał być Kościołem niedostrzegalnie, to działo się drobnymi kroczkami.
Mysle ze to może być troche jak ze szklanka z winem w butli na wino do której kazde pokolenie dolewa własnej wody.....
z czasem tam bedzie tylko woda.......
Dobre porównanie, a ciągnąc dalej twoją myśl; nie da się odcedzić wina od wody (zreformować kościół), ale trzeba wszystko wylać i butlę napełnić od nowa czystym dobrym winem.
POprostu to że ty masz relacje to nie znaczy ze kolega obok też ja bedzie miał, musiał by ja nawiązać. Tego sie nie dziedziczy.
I to jest wielki problem milionów nominalnych chrześcijan, wielu myśli że będzie zbawionych wiarą ojca, matki, dziadziusia, czy babci.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dezerter » 08 mar 2017, 23:08

Dzięki za wasze posty ciekawe, niegłupie a nawet logiczne
tylko piszecie do człowieka, który nie z jednej butli wina próbował a degustowanie czyni mistrza ;-) 8-)
więc moje katolickie wydawało mi się jakieś kiepskie i niepewnej jakości, a poza tym wogóle nie czułem % :roll:
poszedłem więc do innych wytwórni wina, gdzie się wszyscy chwalili, że maja dobre, prawdziwe i według najlepszej receptury
a tam kwas, albo za słodkie, tam jakaś podróbka winopodobna, gdzie indziej niby dobre ale % żadnych, no nie ma kopa za grosz :-? .
Zacząłem więc szukać na własna rękę tej najlepszej receptury w biblii, pismach starożytnych chrześcijan, apokryfach, historii starożytnej ... przepis zaczął pojawiać się coraz wyraźniej na to wino prawdziwe i ze zdumieniem stwierdziłem, że jest prawie taki sam jak mojego zostawionego KRK.
Nie mówimy jednak o KRK popularnym, ludowym, średnia statystyczna z polskiego społeczeństwa - bo oni nie maja pojęcia jak prawdziwe wino smakuje. Mówimy o rzeczywistej nauce KRK, mówimy o Nowej ewangelizacji, o Odnowie w Duchu Świętym - tam jest smak apostolskiego starożytnego wina , jest Moc.
Nie jest to moje "indywidualne" - jak piszecie doświadczenie, tylko wspólnotowe. Coraz więcej księży, biskupów przechodzi chrzest w Duchu Św.
Ja nie zaprzeczam, że poza KRK jest zbawienie, że jest lud Boży, że jest działanie Ducha - mało kto już to robi ...
czego i wam życzę
zrozumcie, że KRK się zmienia i protestantyzuje bardzo więc przestańcie protestować., bo to staje się trochę śmieszne i anachroniczne
... to tak z serca do rozważenia
szalom


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 09 mar 2017, 11:19

Dezerter pisze:Zacząłem więc szukać na własna rękę tej najlepszej receptury w biblii, pismach starożytnych chrześcijan, apokryfach, historii starożytnej ... przepis zaczął pojawiać się coraz wyraźniej na to wino prawdziwe i ze zdumieniem stwierdziłem, że jest prawie taki sam jak mojego zostawionego KRK.
Musiały ci te wina poprzednie spalić smak, bo KRK to lura a nie wino, jedynie zbory wolne ewangeliczne mają smak prawdziwego chrześcijaństwa, wszystko co ma domieszkę hierarchii, tradycji, pozabiblijnych objawień to zgniłe, zepsute wino. Z tego powodu że takiego wina nie da się pić, to w całej historii klienci takich lokali gdzie się serwuje zgniłe wino odchodzą i zakładają własne winiarnie, małe, oparte na dobrej winnicy, serwujące wino czyste, dobrze przygotowane i podane. Każda winiarnia ma swój koloryt, wino ma nieco inny smak, ale jest to smak szlachetny o mocnym pięknym aromacie i wypełnionym właściwym spiritusem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: nadrozd » 10 mar 2017, 20:18

Dezerter pisze:zrozumcie, że KRK się zmienia i protestantyzuje bardzo więc przestańcie protestować., bo to staje się trochę śmieszne i anachroniczne
... to tak z serca do rozważenia
szalom



słyszałeś o tym że chcą odwołać Franciszka ?
Słyszałeś o Benedykcie XIV ?

a słyszałeś by Piotr apostoł abdykował ze starości ? ALbo by inni apostołowie chcieli go odwołać ?


Nie ma juz zabardzo co protestować bo KRK zbudowanego na skale piotrowej moim zdaniem nie ma.
Już nie ma sensu co zgrywać hiper KAtola poprostu nie ma.
Sa tylko środki ludzkie zasoby, sa dobra którymi trzeba zarzadzać i władza.
Tylko że co nawet jak sie ktoś skapnie ..... to gdzie zdezerteruje ?
do świadków albo do jakiś pseudo charyzmatycznych wariatów .....


CZasy sa nieciekawe i wychodzenie ponad to co napisane , podażanie za objawieniami, znakami cudami jest mega niebezpieczne.
Trzeba sie skupić na małych prywatnych domowych społęcznościach, Nawet jak sa w nich jeszce herezje to pod wplywem bibli one znikną.
Jeżeli reklamuje 5 sola to tylko po to by ludziom oszczędzić takich przykrych doświadczeń.

czasem lepiej mniej a dokładniej i lepiej, skrupulatnmiej.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dezerter » 10 mar 2017, 23:52

KAAN pisze:
Dezerter pisze:Zacząłem więc szukać na własna rękę tej najlepszej receptury w biblii, pismach starożytnych chrześcijan, apokryfach, historii starożytnej ... przepis zaczął pojawiać się coraz wyraźniej na to wino prawdziwe i ze zdumieniem stwierdziłem, że jest prawie taki sam jak mojego zostawionego KRK.
Musiały ci te wina poprzednie spalić smak, bo KRK to lura a nie wino, jedynie zbory wolne ewangeliczne mają smak prawdziwego chrześcijaństwa, wszystko co ma domieszkę hierarchii, tradycji, pozabiblijnych objawień to zgniłe, zepsute wino. Z tego powodu że takiego wina nie da się pić, to w całej historii klienci takich lokali gdzie się serwuje zgniłe wino odchodzą i zakładają własne winiarnie, małe, oparte na dobrej winnicy, serwujące wino czyste, dobrze przygotowane i podane. Każda winiarnia ma swój koloryt, wino ma nieco inny smak, ale jest to smak szlachetny o mocnym pięknym aromacie i wypełnionym właściwym spiritusem.

ładnie napisane - przyznaje :-), szczególnie z tym właściwym spirytusem :idea: - ciekawe ilu załapało?
ja nie przeczę, że są inne winnice i inne szczepy dobre a nawet szlachetne - jestem akurat miłośnikiem wina więc doceniam różnorodność, a nawet te z nowego świata i nie odważam się powiedzieć o nich "lura" - nawet jak mi nie podchodzą i nie wchodzą, bo mam zbyt duży szacunek do spirytusu i wiem czym grozi grzech przeciwko niemu :oops:
ale ty masz nietracalność :oops: zbawienia więc wiesz lepiej ;)

nadrozd pisze:
Dezerter pisze:zrozumcie, że KRK się zmienia i protestantyzuje bardzo więc przestańcie protestować., bo to staje się trochę śmieszne i anachroniczne
... to tak z serca do rozważenia
szalom



słyszałeś o tym że chcą odwołać Franciszka ?
Słyszałeś o Benedykcie XIV ?

a słyszałeś by Piotr apostoł abdykował ze starości ? ALbo by inni apostołowie chcieli go odwołać ?
(...)



A co wiesz o starości Piotra?
Czy był przywódca kościoła Matki w Jerozolimie - nie!
Czy pozostał do śmierci biskupem Antiochii ? - nie
a tradycja mówi, że chciał "abdykować" właśnie przed śmiercią - byłem w kościółku Quo vadis?
Franciszka nikt nie odwoła, bo jest dobrym pasterzem i głosi naukę Głowy Kościoła
A o domowych wspólnotach to mówisz jak mój wikary - więc mówię ci znów - protest skończony :-)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 11 mar 2017, 17:59

Dezerter pisze: z tym właściwym spirytusem :idea: - ciekawe ilu załapało?
Nie wiem :) ale ci którzy znają kilka słów łacińskich wiedzą o co chodzi.
i nie odważam się powiedzieć o nich "lura" - nawet jak mi nie podchodzą i nie wchodzą, bo mam zbyt duży szacunek do spirytusu
Jest taki problem ze zgniłym winem, że nie zawiera spirytusu tylko kwas i inne nieprzyjemne związki chemiczne, trudno winiarzowi mieć szacunek do kwasu. Zawsze powie że to lura nie wino :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: nadrozd » 15 mar 2017, 17:49

Dezerter pisze:Franciszka nikt nie odwoła, bo jest dobrym pasterzem i głosi naukę Głowy Kościoła

słyszałeś o tym ze sam mówił że góa 3-4 lata bedzie rzadził
a słyszałeś o tym co mówią ci biskupi co głosowali na konklawe ?



Dezerter pisze:- protest skończony :-)


no to powiedz to Tym biskupom
http://www.fronda.pl/a/grupa-kardynalow ... 88546.html
http://www.superstacja.tv/wiadomosc/201 ... ranciszka/
http://wolnosc24.pl/2017/03/04/bunt-w-w ... o-schizmy/
żródło The times


teraz raczej bedzie wiecej protestów wewnatrz tej instytucji.
Mysle ze protest .... ten lutra to juz dawno można uznać za historie, a nowe wolne współnoty maja inne dużo ważniejsze zadanie niż reformowanie instytucji kościoła ....Rzymsko .katolickiego ....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Oszołom ;-) » 09 maja 2017, 17:25

Dragonar pisze: Od I wieku istniał jeden Kościół, który założony został przez Pana Jezusa Chrystusa, jednak w wyniku mnóstwa czynników ulegał on przeobrażeniom i podziałom. Nie był to Kościół katolicki, ani prawosławny, ani protestancki.
Według angielskiej wikipedii, po raz pierwszy określenia "Kościół Katolicki" użyto najpóźniej ok. 110 r. (Ignacy Antiocheński).

Natomiast jeśli chodzi o Kościół Rzymsko-Katolicki, to powstał on w 1054 r., w wyniku Schizmy Wschodniej.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dragonar » 09 maja 2017, 19:00

Oszołom ;-) pisze:
Dragonar pisze: Od I wieku istniał jeden Kościół, który założony został przez Pana Jezusa Chrystusa, jednak w wyniku mnóstwa czynników ulegał on przeobrażeniom i podziałom. Nie był to Kościół katolicki, ani prawosławny, ani protestancki.
Według angielskiej wikipedii, po raz pierwszy określenia "Kościół Katolicki" użyto najpóźniej ok. 110 r. (Ignacy Antiocheński).

Natomiast jeśli chodzi o Kościół Rzymsko-Katolicki, to powstał on w 1054 r., w wyniku Schizmy Wschodniej.

Kościół Katolicki to tylko nazwa mówiąca, że Kościół jest powszechny.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Oszołom ;-) » 09 maja 2017, 19:32

Dragonar pisze:Kościół Katolicki to tylko nazwa mówiąca, że Kościół jest powszechny.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: kontousunięte1 » 09 maja 2017, 19:38

Słownik okresla, co oznacza "kościół powszechny".



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości