Odejść z Kościoła Katolickiego?

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Odejść z Kościoła Katolickiego?

Postautor: Marcinw » 30 gru 2021, 12:15

Myślę o odejściu z Kościoła Katolickiego. Papież Franciszek prowadzi ten Kościół do przepaści i nie będzie niczym w przyszłości różnił się od kościołów luterańskich z krajów skandynawskich. Księża będą manipulować iż odejście z KK jest równoznaczne z apostazją. Apostazja oznacza odejście od Jezusa, a nie odejście od Kościoła.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Odejść z Kościoła Katolickiego?

Postautor: KAAN » 30 gru 2021, 12:26

Ja kiedyś byłem katolikiem i kompletnie nie przejmowałem się aktem apostazji kiedy się nawróciłem. To nie ma żadnego znaczenia, najważniejsze żebyś wierzył Panu Jezusowi. Zbawienie jest z łaski przez wiarę, ważne jest w co i jak wierzysz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Odejść z Kościoła Katolickiego?

Postautor: Pankracy » 31 gru 2021, 19:25

Marcinw pisze:Myślę o odejściu z Kościoła Katolickiego. Papież Franciszek prowadzi ten Kościół do przepaści

Ten Kościół już dawno do tej przepaści wpadł

nie będzie niczym w przyszłości różnił się od kościołów luterańskich z krajów skandynawskich.

Skandynawskie Kościoły z ich otwarciem na homo itp to pikuś przy odstępstwie i herezjach Rzymu

Księża będą manipulować iż odejście z KK jest równoznaczne z apostazją. Apostazja oznacza odejście od Jezusa, a nie odejście od Kościoła.

Nie przejmuj sie takim bzdurnym gadaniem :) Wiadomo ze KK zalezy na statystykach.
Ale z drugiej strony apostazja nie jest czyms koniecznym. Bo caly ten kosciol jest martwy i apostacki :)



Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości