Jak walczyć z diabłem wg Marcina Lutra

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak walczyć z diabłem wg Marcina Lutra

Postautor: Ligia » 01 wrz 2014, 11:18

„Gdy diabeł cię nęka, poszukaj towarzystwa przyjaciół lub używaj trunków frywolniej, żartuj i płataj psoty albo znajdź coś co cię zabawi. Czasem potrzebujemy wypić więcej, zabawiać się wzajemnie – bądź nawet czynić pewne grzechy jako wyraz nienawiści i pogardy wobec diabła, tak, aby nie pozostawić mu miejsca na wzbudzanie skrupułów w naszych sumieniach wobec rzeczy tak błahych”.

„Tak więc jeśli diabeł mówi ci: ‘Nie pij!’ musisz odpowiedzieć: ‘Właśnie dlatego, że zakazujesz, będę pił więcej w imię Jezusa Chrystusa’. Zawsze musisz czynić odwrotnie do tego, co diabeł zakazuje. Jak myślisz, dlaczego ja piję moje wino niezmieszane, beztrosko gaworzę i jem obficie, jeśli nie po to, by dać wyraz pogardzie, jaką żywię dla szatana i robić mu na złość – temu, który również chce mną pogardzić i robić mi wbrew?… Musimy zmieść sprzed naszych oczu i serc cały Dekalog, my, którzy jesteśmy tak dręczeni przez diabła."

http://www.bibula.com/?p=73931[/b]


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 01 wrz 2014, 11:40

Nie wiem czemu mają służyć te kłamstwa. Proponuje Ci, żebyś sama poczytała jego pisma (np. Mały lub Duży katechizm) gdzie znajdziesz co naprawdę myślał.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 01 wrz 2014, 13:02

To sa klamstwa? Skad to wiemy?
Jestesmy na forum, dyskutujmy
Nic prawie nie zakladam na 100 proc.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 wrz 2014, 15:51

a ze ideałem gosc nie był....to inna sprawa nie specjalnie mnie ten facet obchodzi.

Mnie też. Już wcześniej gdzieś dawałem wideo gdzie cytaty dane przez Ligię się pojawiły. Nie wiem w co wierzył Luter, ale te cytaty są co najmniej niepokojące. Dla mnie ani Luter, ani Kalwin nie są żadnymi aurotytetami. Moim autorytetem jest Biblia, a nie idee pewnych protestantów chcących budowac jakąś "tradycję protestancką", "dorobek protestancki", traktując Lutra czy Kalwina jak kogoś w rodzaju "ojców kościoła", których pisma mają nieść jakiś wysoki autorytet. Coś jak katolicy traktują swoją tradycję, i swoich ojców.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 09 wrz 2014, 21:11

Mylisz sie. Luter i Kalwin, to kamienie milowe Chrzescijanstwa.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 09 wrz 2014, 21:22

Jeśli to prawda, to wszystko wskazuje na to, że Luter był alkoholikiem. Coś Go może dręczyło, ale jeśli to jego pismo, to sposób wybrał opłakany.


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 09 wrz 2014, 21:30

Przeczytaj caly art. Alkoholik, rozpustnik, zarlok, gniewliwy, gwalciciel :hypno: Oczywiscie, jesli to nie zestarzala czarna propaganda


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 09 wrz 2014, 21:44

Ligia pisze:Przeczytaj caly art. Alkoholik, rozpustnik, zarlok, gniewliwy, gwalciciel :hypno: Oczywiscie, jesli to nie zestarzala czarna propaganda

No to grubo. :clap:


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 09 wrz 2014, 21:53

Tak. Gruba sprawa, jak i sam Luter. Po owocach ich poznacie. :letssin:


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 09 wrz 2014, 21:56

Ligia
Taki był z niego spaślak? Hmm, cóż nie wiem, czy da się znaleźć kogokolwiek lepszego, z tych tak zwanych "proroków", co by lepsze owoce wydawał.


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 09 wrz 2014, 22:00

Fajna była historia z glownodowodzacym skopców. "Świety" kastrat oglosil sie zaginionym carem, potem Chrystusem i chcial przejac wladze w Rosji. O ile dobrze pamietam.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 09 wrz 2014, 22:04

Ligia pisze:Fajna była historia z glownodowodzacym skopców. "Świety" kastrat oglosil sie zaginionym carem, potem Chrystusem i chcial przejac wladze w Rosji. O ile dobrze pamietam.


A o co chodzi? Bo chyba nie jestem w temacie


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 wrz 2014, 22:10

Mylisz sie. Luter i Kalwin, to kamienie milowe Chrzescijanstwa.

No i co ja mam zrobić z tym stwierdzenime? Zacząć studiować prace Lutra i Kalwina?
Może zacząć od tego:
„Gdy diabeł cię nęka, poszukaj towarzystwa przyjaciół lub używaj trunków frywolniej, żartuj i płataj psoty albo znajdź coś co cię zabawi. Czasem potrzebujemy wypić więcej, zabawiać się wzajemnie – bądź nawet czynić pewne grzechy jako wyraz nienawiści i pogardy wobec diabła, tak, aby nie pozostawić mu miejsca na wzbudzanie skrupułów w naszych sumieniach wobec rzeczy tak błahych”.

Albo zacząć od "O żydach i ich kłamstwach"?
Dorobek tych "ojców" i innych reformatorów jest taki że mamy Biblię we własnym języku, dali kształt teologii protestanckiej i możemy wyznawać swoją wiarę. Na tym to się kończy. Próba tworzenia z nich jakichś autorytetów jest podobna do dziękowania przeze mnie któremuś tam byłemu premierowi za publiczną służbę zdrowia, bo miałem zapewnioną opiekę medyczną i szczepienia tak, ze jeszcze żyję. Wolę dziękować Bogu za to że mam zdrowy zbór dwie przecznice od mojego domu, i za to że mam Pismo Święte wiernie przetłumaczone na najtrudniejszy język świata z języków oryginalnych, niż wygłaszac peany jacy to Luter i Kalwin nie byli.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 22:16 przez Psrus, łącznie zmieniany 3 razy.


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 09 wrz 2014, 22:11




Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości